Versie: 5 september 2026
AUTOPAR.nl is een handelsnaam van Drive Engineering B.V., gevestigd aan Freark Damwei 14, 8914 BM Leeuwarden, Nederland, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder nummer 91519519, btw-identificatienummer NL865680991B01.
E-mail: info@autopar.nl
Telefoon/WhatsApp: +31 6 12 44 54 61
Website: www.autopar.nl
Artikel 1 – Definities
- AUTOPAR: Drive Engineering B.V., handelend onder de naam AUTOPAR.nl.
- Klant: iedere natuurlijke persoon of rechtspersoon die met AUTOPAR een overeenkomst sluit of daarover onderhandelt.
- Consument: een natuurlijke persoon die handelt voor doeleinden buiten zijn bedrijfs- of beroepsactiviteit.
- Zakelijke klant: een klant die handelt in de uitoefening van een beroep of bedrijf.
- Product: iedere door AUTOPAR aangeboden roerende zaak, waaronder nieuwe, gebruikte of gereviseerde auto-onderdelen en elektronische apparatuur.
- Dienst: onder meer onderzoek, diagnose, reparatie, montage, demontage, programmering, codering of technisch advies.
- Overeenkomst op afstand: een overeenkomst die zonder gelijktijdige persoonlijke aanwezigheid van AUTOPAR en de consument wordt gesloten, bijvoorbeeld via de webshop, e-mail of telefoon.
- Schriftelijk: per brief, e-mail, supportticket of een andere door AUTOPAR aangeboden elektronische communicatiemethode.
Artikel 2 – Toepasselijkheid en rangorde
- Deze voorwaarden zijn van toepassing op alle aanbiedingen, bestellingen, opdrachten en overeenkomsten van AUTOPAR.
- Voorwaarden van een zakelijke klant zijn alleen van toepassing wanneer AUTOPAR deze uitdrukkelijk schriftelijk heeft aanvaard.
- Bij strijdigheid geldt de volgende rangorde: de individuele schriftelijke afspraak, de informatie in de orderbevestiging, de specifieke product- of dienstinformatie en daarna deze algemene voorwaarden.
- Afwijkingen gelden uitsluitend voor de overeenkomst waarvoor zij zijn gemaakt.
- Wanneer een bepaling nietig of vernietigbaar is, blijven de overige bepalingen gelden. De ongeldige bepaling wordt vervangen door de wettelijke regeling of, voor zover toegestaan, door een geldige bepaling die het doel daarvan zo dicht mogelijk benadert.
- Dwingendrechtelijke rechten van consumenten worden door deze voorwaarden niet beperkt.
Artikel 3 – Aanbod en productinformatie
- AUTOPAR beschrijft producten en diensten zo volledig en nauwkeurig als redelijkerwijs mogelijk is.
- Afbeeldingen kunnen door beeldscherminstellingen, productupdates of productieverschillen enigszins afwijken. Een afwijking die de overeengekomen eigenschappen, toepasbaarheid of normaal gebruik beïnvloedt, wordt niet als een ondergeschikte afwijking beschouwd.
- Bij gebruikte of gereviseerde producten kunnen normale gebruikssporen aanwezig zijn. Bekende wezenlijke gebruikssporen, beschadigingen of functionele beperkingen worden vóór de koop vermeld.
- Vermelde onderdeel- en voertuiginformatie helpt bij het bepalen van de toepasbaarheid. De definitieve geschiktheid kan mede afhangen van uitvoering, productiedatum, aanwezige modules, software, bedrading, voertuigopties en eerdere aanpassingen.
- De klant verstrekt de voor de uitvoering benodigde gegevens correct en volledig, zoals kenteken, chassisnummer (VIN), onderdeelnummer, foto’s en informatie over aanwezige systemen. AUTOPAR mag de uitvoering opschorten zolang noodzakelijke informatie ontbreekt.
- AUTOPAR is een onafhankelijke wederverkoper en dienstverlener en is geen onderdeel van of officiële dealer van een voertuig- of onderdelenfabrikant, tenzij bij een concreet aanbod uitdrukkelijk anders staat vermeld.
- Kennelijke vergissingen, zoals een evident onrealistische prijs of duidelijke schrijf- of invoerfout, binden AUTOPAR niet. AUTOPAR informeert de klant daar zo spoedig mogelijk over en betaalt een reeds ontvangen bedrag terug wanneer geen overeenkomst tegen de juiste gegevens tot stand komt.
Artikel 4 – Totstandkoming van de overeenkomst
- De overeenkomst komt tot stand wanneer AUTOPAR de bestelling of opdracht elektronisch of schriftelijk bevestigt, of met de uitvoering begint.
- AUTOPAR mag een bestelling vóór aanvaarding weigeren wanneer het product niet beschikbaar is, de verstrekte voertuiggegevens onvoldoende zijn, uitvoering technisch of veilig niet verantwoord is, of sprake is van een kennelijke fout of een gerechtvaardigd vermoeden van misbruik of fraude.
- Wanneer AUTOPAR een reeds betaalde bestelling niet aanvaardt, betaalt AUTOPAR het ontvangen bedrag zonder onnodige vertraging terug.
- De orderbevestiging en deze voorwaarden worden zodanig beschikbaar gesteld dat de klant ze kan bewaren.
Artikel 5 – Prijzen en betaling
- Prijzen voor consumenten zijn inclusief btw en overige onvermijdbare belastingen. Eventuele bezorg-, montage-, programmeer- of andere bijkomende kosten worden vóór het plaatsen van de bestelling vermeld.
- Bij margegoederen wordt btw niet afzonderlijk op de factuur vermeld wanneer de wettelijke margeregeling wordt toegepast.
- De klant betaalt via een aangeboden betaalmethode binnen de daarbij vermelde termijn.
- Bij niet-tijdige betaling ontvangt een consument eerst een kosteloze aanmaning met een termijn van veertien dagen, ingaande op de dag na ontvangst daarvan. Daarna kunnen wettelijke rente en wettelijk toegestane buitengerechtelijke incassokosten verschuldigd zijn.
- Een zakelijke klant is bij overschrijding van de betalingstermijn zonder nadere ingebrekestelling in verzuim en is de wettelijke handelsrente en redelijke buitengerechtelijke incassokosten verschuldigd, met inachtneming van toepasselijk dwingend recht.
- Een klacht schort de betalingsverplichting alleen op voor zover de wet dit toestaat of AUTOPAR daarmee schriftelijk instemt.
Artikel 6 – Levering, vertraging en risico
- AUTOPAR levert op het overeengekomen adres en binnen de in het aanbod of de orderbevestiging vermelde termijn.
- Wanneer geen leveringstermijn is afgesproken, wordt een consumentenbestelling uiterlijk binnen dertig dagen geleverd, tenzij de consument met een andere termijn instemt.
- Een aangegeven levertijd is bindend wanneer deze uitdrukkelijk als uiterste of gegarandeerde termijn is overeengekomen. Andere levertijden zijn zorgvuldige verwachtingen.
- Bij vertraging informeert AUTOPAR de klant zo spoedig mogelijk. De consument kan AUTOPAR een passende aanvullende termijn geven. Blijft levering daarna uit, dan mag de consument de overeenkomst ontbinden. Een aanvullende termijn is niet nodig wanneer levering vóór een bepaalde datum essentieel was en dit vóór de koop duidelijk was, of wanneer AUTOPAR levering weigert.
- Bij ontbinding wegens niet-levering betaalt AUTOPAR de betreffende bedragen zonder onnodige vertraging terug.
- Het risico van verlies of beschadiging gaat bij een consument over zodra hij of een door hem aangewezen derde, niet zijnde de vervoerder, het product heeft ontvangen. Dit is anders wanneer de consument zelf een vervoerder kiest die AUTOPAR niet heeft aangeboden.
- Bij zakelijke klanten gaat het risico over zodra het product aan de vervoerder is overgedragen, tenzij schriftelijk anders is afgesproken.
- De klant controleert het afleveradres vóór afronding van de bestelling. Extra kosten die aantoonbaar ontstaan door een door de klant onjuist opgegeven adres mogen aan de klant worden doorberekend. Dit laat de wettelijke risicoverdeling bij consumenten onverlet.
- Zichtbare transportschade wordt bij voorkeur direct bij de vervoerder en AUTOPAR gemeld. Het niet direct melden doet geen afbreuk aan de wettelijke rechten van een consument.
Artikel 7 – Herroepingsrecht voor consumenten
- Een consument kan een overeenkomst op afstand gedurende veertien dagen zonder opgave van redenen herroepen, tenzij een wettelijke uitzondering geldt.
- Bij de koop van een product begint de bedenktijd op de dag nadat de consument, of een door hem aangewezen derde die niet de vervoerder is, het product heeft ontvangen.
- Bij meerdere producten uit één bestelling die afzonderlijk worden geleverd, begint de termijn op de dag na ontvangst van het laatste product. Bij regelmatige levering begint de termijn na ontvangst van het eerste product.
- Bij een dienstenovereenkomst begint de bedenktijd op de dag na het sluiten van de overeenkomst.
- De consument herroept via de online herroepingsfunctie op de website, het modelformulier voor herroeping, per e-mail of met een andere ondubbelzinnige verklaring. Het is voldoende dat de verklaring vóór het einde van de bedenktijd is verzonden.
- AUTOPAR bevestigt een online herroeping zonder onnodige vertraging op een duurzame gegevensdrager, bijvoorbeeld per e-mail.
- De consument hoeft voor herroeping geen reden te geven.
- Wanneer de consument uitdrukkelijk verzoekt een dienst tijdens de bedenktijd te beginnen en daarna herroept voordat de dienst volledig is uitgevoerd, mag AUTOPAR een evenredig bedrag rekenen voor het reeds uitgevoerde deel. Dit geldt alleen wanneer de consument vooraf correct is geïnformeerd en uitdrukkelijk om die vroege uitvoering heeft verzocht.
Artikel 8 – Uitzonderingen op het herroepingsrecht
- Het herroepingsrecht geldt alleen niet voor zover een wettelijke uitzondering van toepassing is, waaronder:
- producten die volgens keuzes of specificaties van de consument zijn vervaardigd, die niet vooraf zijn gemaakt en die duidelijk voor die specifieke consument bestemd zijn;
- producten die snel bederven of een beperkte houdbaarheid hebben;
- verzegelde producten die om gezondheidsbeschermings- of hygiënische redenen niet geschikt zijn om te worden teruggezonden en waarvan de verzegeling na levering is verbroken;
- verzegelde audio- of video-opnamen of computerprogrammatuur waarvan de verzegeling is verbroken;
- digitale inhoud die niet op een materiële drager wordt geleverd, wanneer de uitvoering met uitdrukkelijke voorafgaande toestemming van de consument is begonnen en de consument heeft verklaard daardoor zijn herroepingsrecht te verliezen;
- diensten die volledig zijn uitgevoerd, wanneer de uitvoering met uitdrukkelijke voorafgaande toestemming van de consument is begonnen en de consument heeft verklaard zijn herroepingsrecht na volledige uitvoering te verliezen;
- andere gevallen die de wet uitdrukkelijk van het herroepingsrecht uitzondert.
- Een standaardproduct wordt niet uitsluitend maatwerk doordat AUTOPAR aan de hand van kenteken, chassisnummer (VIN), foto of onderdeelnummer controleert of het waarschijnlijk geschikt is.
- Ook het feit dat een product speciaal voor de klant wordt ingekocht of niet standaard op voorraad ligt, maakt het niet automatisch tot wettelijk uitgezonderd maatwerk.
- Wanneer een product daadwerkelijk volgens individuele specificaties wordt vervaardigd, aangepast, geprogrammeerd of onlosmakelijk aan persoonlijke of voertuigspecifieke gegevens wordt gekoppeld, vermeldt AUTOPAR vóór de bestelling duidelijk dat het herroepingsrecht daarvoor is uitgesloten.
- De uitzonderingen beperken nooit de rechten van de consument wanneer een product of dienst niet aan de overeenkomst voldoet.
Artikel 9 – Retourzending en terugbetaling
- Na herroeping stuurt de consument het product uiterlijk binnen veertien dagen terug naar: AUTOPAR Retouren, Freark Damwei 14, 8914 BM Leeuwarden, Nederland.
- De consument draagt de rechtstreekse kosten van retourzending, tenzij AUTOPAR heeft aangegeven deze te dragen of de consument vóór de koop niet correct over deze kosten heeft geïnformeerd.
- Bij een verkeerd, beschadigd of niet-conform geleverd product komen de noodzakelijke retourkosten voor rekening van AUTOPAR.
- De consument mag het product uitpakken en beoordelen zoals dat in een fysieke winkel redelijkerwijs mogelijk zou zijn. Voor gebruik dat verder gaat dan nodig om de aard, kenmerken en werking vast te stellen, kan de consument aansprakelijk zijn voor aantoonbare waardevermindering.
- De originele verpakking is wenselijk voor veilig transport, maar het ontbreken daarvan doet het wettelijke herroepingsrecht niet automatisch vervallen. De klant moet het product wel deugdelijk verpakken om transportschade te voorkomen.
- Na geldige herroeping betaalt AUTOPAR alle van de consument ontvangen betalingen voor het herroepen deel terug, inclusief de kosten van de goedkoopste aangeboden standaardlevering. Meerprijs voor een duurdere bezorgmethode wordt niet terugbetaald.
- Terugbetaling vindt uiterlijk binnen veertien dagen na de herroepingsmelding plaats via hetzelfde betaalmiddel, tenzij de consument uitdrukkelijk met een andere kosteloze methode instemt.
- AUTOPAR mag bij een product wachten met terugbetaling totdat het product is ontvangen of de consument aantoont dat het is teruggezonden, afhankelijk van wat het eerst gebeurt.
- Deze regeling staat los van vrijwillig door AUTOPAR aangeboden ruil- of retourmogelijkheden buiten de wettelijke bedenktijd. Voor zo’n vrijwillige regeling mogen vooraf kenbaar gemaakte aanvullende voorwaarden gelden.
Artikel 10 – Conformiteit en wettelijke garantie
- Een geleverd product moet aan de overeenkomst beantwoorden. Het moet de eigenschappen bezitten die de klant op grond van de overeenkomst, de productinformatie, de prijs, de staat en overige omstandigheden redelijkerwijs mag verwachten.
- Voor consumenten geldt de wettelijke garantie. Daarvoor bestaat in Nederland geen vaste algemene garantietermijn; de redelijke verwachting verschilt per product.
- Bij een niet-conform product heeft de consument volgens de wettelijke volgorde recht op kosteloos herstel of vervanging, tenzij dit onmogelijk is of onevenredige kosten veroorzaakt. Wanneer herstel of vervanging niet mogelijk is, niet binnen een redelijke termijn plaatsvindt, ernstige overlast veroorzaakt of niet van de consument kan worden verlangd, kan de consument onder de wettelijke voorwaarden prijsvermindering of ontbinding verlangen.
- De kosten die noodzakelijk zijn om het product in overeenstemming te brengen, waaronder redelijke verzend-, arbeids- en materiaalkosten, komen voor rekening van AUTOPAR voor zover de wet dat bepaalt.
- Bij een consumentenkoop geldt de wettelijke bewijsregeling. Openbaart een gebrek zich binnen één jaar na levering, dan wordt vermoed dat het product bij levering niet aan de overeenkomst beantwoordde, tenzij de aard van het product of gebrek zich daartegen verzet.
- Bij gebruikte of gereviseerde producten worden leeftijd, kilometerstand indien relevant, prijs, bekende staat en meegedeelde gebreken betrokken bij wat de consument redelijkerwijs mag verwachten. Normale slijtage is geen gebrek, maar “gebruikt” sluit wettelijke garantie niet uit.
- Schade door aantoonbaar onjuist gebruik, een externe oorzaak, onjuiste montage, verkeerde codering of een wijziging na levering valt niet onder wettelijke garantie voor zover die omstandigheid het gebrek heeft veroorzaakt.
- Montage door de klant of een derde laat de wettelijke garantie op het product in stand, behalve voor zover AUTOPAR aantoont of aannemelijk maakt dat het probleem is veroorzaakt door onjuiste montage, programmering, wijziging of gebruik.
- Een consument meldt een ontdekt gebrek binnen bekwame tijd. Een melding binnen twee maanden na ontdekking is in ieder geval tijdig.
Artikel 11 – Commerciële garantie
- Wanneer AUTOPAR bij een product of dienst een aanvullende commerciële garantie vermeldt, gelden de duur, dekking en voorwaarden die in het aanbod, garantiebewijs of de orderbevestiging staan.
- Wanneer voor een gebruikt product of een reparatie een commerciële garantie van drie maanden wordt aangeboden, is dit een extra toezegging en geen beperking van wettelijke rechten.
- Fabrieks- en leveranciersgaranties zijn aanvullend. AUTOPAR blijft bij een consumentenkoop als verkoper verantwoordelijk voor de wettelijke garantie.
- Een beroep op commerciële garantie kan worden afgewezen voor zover het probleem aantoonbaar is veroorzaakt door onjuist gebruik, onjuiste installatie, ongeautoriseerde reparatie of wijziging, vocht-, val-, brand- of overspanningsschade, een ongeval of andere van buiten komende oorzaak.
- Een uitsluiting geldt alleen voor zover er een redelijk verband bestaat tussen de uitgesloten omstandigheid en de klacht.
Artikel 12 – Geschiktheid, montage en codering
- Veel automotive producten vereisen specialistische montage, bedrading, parametrering, componentbescherming, kalibratie, programmering of codering. De klant volgt de productinformatie en laat veiligheidskritische of specialistische werkzaamheden door een deskundige uitvoeren.
- Een compatibiliteitscontrole door AUTOPAR is gebaseerd op de door de klant verstrekte gegevens en de op dat moment beschikbare technische informatie. AUTOPAR staat in voor de juistheid van een uitdrukkelijke geschiktheidstoezegging, tenzij deze onjuist blijkt door ontbrekende of onjuiste klantgegevens of door niet-zichtbare voertuigwijzigingen.
- Wanneer AUTOPAR uitsluitend vermeldt dat een product “mogelijk geschikt” is of nader onderzoek nodig is, geldt dit niet als definitieve geschiktheidstoezegging.
- De klant wijzigt, monteert of programmeert een product niet verder nadat hij een gebrek heeft geconstateerd, wanneer dit redelijkerwijs verdere schade kan veroorzaken. De klant stelt AUTOPAR eerst in de gelegenheid de klacht te beoordelen.
- AUTOPAR is niet verplicht gratis technische ondersteuning te bieden voor montage die geen onderdeel is van de overeenkomst. Dit beperkt niet de wettelijke informatie- en conformiteitsverplichtingen.
- Software- of firmware-updates, wijzigingen door een dealer of derde en veranderingen aan andere voertuigmodules kunnen de werking beïnvloeden. Alleen wanneer zo’n verandering de klacht heeft veroorzaakt, kunnen de gevolgen buiten garantie vallen.
Artikel 13 – Montage- en programmeerdiensten
- AUTOPAR voert werkzaamheden uit met de zorg van een redelijk bekwaam en redelijk handelend automotive dienstverlener en overeenkomstig de gemaakte afspraken.
- Een opgegeven planning is een verwachting, tenzij uitdrukkelijk een vaste opleverdatum is afgesproken. Bij onvoorziene technische omstandigheden overlegt AUTOPAR zo spoedig mogelijk met de klant.
- Meerwerk wordt alleen uitgevoerd na toestemming van de klant, tenzij het onmiddellijk noodzakelijk is om schade of een onveilige situatie te voorkomen en overleg redelijkerwijs niet kan worden afgewacht. AUTOPAR legt de noodzaak en kosten dan zo spoedig mogelijk uit.
- De klant meldt vooraf bekende storingen, eerdere modificaties, schade en bijzonderheden die voor veilig en correct werken relevant zijn.
- Na oplevering krijgt AUTOPAR bij een klacht een redelijke mogelijkheid om het werk te onderzoeken en, wanneer het werk niet aan de overeenkomst voldoet, kosteloos te herstellen.
- Een commerciële garantietermijn op werkzaamheden laat het recht op deugdelijk uitgevoerd werk en overige wettelijke rechten onverlet.
- De klant betreedt de werkplaats uitsluitend met toestemming en volgt veiligheidsinstructies op.
- Wanneer op een locatie cameratoezicht plaatsvindt, wordt de klant daar afzonderlijk en zichtbaar over geïnformeerd. Verwerking van camerabeelden vindt plaats volgens de privacyverklaring en toepasselijke wetgeving; instemming met deze voorwaarden geldt niet als toestemming voor onnodige audio-opnamen.
Artikel 14 – Reparatie- en onderzoeksopdrachten
- Een reparatieopdracht ziet op de beschreven klacht en de overeengekomen werkzaamheden. Een succesvolle reparatie kan niet worden gegarandeerd wanneer vooraf redelijkerwijs onzeker is welke oorzaak of bijkomende schade wordt aangetroffen. AUTOPAR communiceert deze onzekerheid vooraf.
- AUTOPAR mag eerst diagnose of onderzoek uitvoeren wanneer dat is overeengekomen. Eventuele onderzoekskosten worden vóór de opdracht of zo spoedig mogelijk nadat de noodzaak daarvan blijkt, meegedeeld.
- Blijkt tijdens het onderzoek dat andere werkzaamheden of onderdelen nodig zijn, dan vraagt AUTOPAR toestemming voordat betaald meerwerk wordt uitgevoerd.
- Wanneer reparatie technisch onmogelijk, economisch onredelijk of onveilig blijkt, mag AUTOPAR de reparatie stoppen. De klant betaalt alleen vooraf overeengekomen onderzoekskosten en reeds goedgekeurde werkzaamheden. Het apparaat wordt in de dan bestaande staat geretourneerd, tenzij anders wordt afgesproken.
- Een gerepareerd systeem kan naast de behandelde klacht andere, onafhankelijke gebreken hebben of later ontwikkelen. Een latere klacht valt onder garantie wanneer deze betrekking heeft op de uitgevoerde reparatie of een onderdeel waarvoor garantie geldt.
- De klant maakt, waar mogelijk, vóór verzending of afgifte een back-up van persoonlijke gegevens, instellingen, mediabestanden en codes en verwijdert losse gegevensdragers en niet-benodigde accessoires. AUTOPAR behandelt aanwezige gegevens zorgvuldig, maar kan gegevensverlies dat noodzakelijk en voorzienbaar samenhangt met de overeengekomen reparatie alleen uitsluiten wanneer de klant hierover vooraf duidelijk is geïnformeerd.
- AUTOPAR is aansprakelijk voor verlies of beschadiging van een afgegeven zaak wanneer dit door een aan AUTOPAR toerekenbare tekortkoming is veroorzaakt, met inachtneming van artikel 17.
- De klant verpakt een opgestuurd apparaat deugdelijk. Bij een consumentenopdracht blijft de wettelijke risicoverdeling van toepassing.
- Vervangen onderdelen worden op verzoek aan de klant teruggegeven wanneer dit vóór uitvoering is afgesproken en teruggave wettelijk en praktisch mogelijk is. Onderdelen die onder ruil-, statiegeld-, garantie- of recyclingvoorwaarden moeten worden ingenomen, kunnen daarvan zijn uitgezonderd wanneer dit vooraf is vermeld.
Artikel 15 – Montagepartners en andere derden
- Op de website kunnen zelfstandige montagepartners worden vermeld. Per bestelling of afspraak wordt duidelijk gemaakt met welke partij de klant de montageovereenkomst sluit.
- Wanneer de montagepartner rechtstreeks met de klant contracteert en factureert, is de montagepartner verantwoordelijk voor zijn eigen werkzaamheden. AUTOPAR blijft verantwoordelijk voor producten die de klant bij AUTOPAR koopt.
- Wanneer AUTOPAR montage als eigen dienst verkoopt en factureert, is AUTOPAR contractspartij voor die dienst, ook wanneer een hulppersoon wordt ingeschakeld.
- Een aanbeveling van een zelfstandige partner vormt geen algemene garantie voor alle werkzaamheden van die partner, maar AUTOPAR handelt zorgvuldig bij selectie en informatieverstrekking.
- De wettelijke rechten van consumenten kunnen niet worden beperkt door de administratieve inrichting van de samenwerking.
Artikel 16 – Klachten
- Klachten kunnen worden ingediend via info@autopar.nl, het contactformulier of een supportticket in het klantaccount.
- Vermeld bij voorkeur het ordernummer, een duidelijke omschrijving en, indien relevant, foto’s, video, foutcodes, voertuiggegevens en informatie over montage of diagnose.
- AUTOPAR bevestigt de klacht en geeft zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk binnen veertien dagen, een inhoudelijke reactie of een bericht wanneer meer tijd nodig is.
- De klant geeft AUTOPAR een redelijke gelegenheid de klacht te onderzoeken en een passende oplossing te bieden.
- Voor consumenten geldt dat een melding binnen twee maanden na ontdekking van een gebrek in ieder geval tijdig is. Een korte gewenste meldingstermijn voor transportschade of controle beperkt wettelijke rechten niet.
- AUTOPAR is niet aangesloten bij een geschillencommissie, tenzij op de website of in de orderbevestiging uitdrukkelijk anders wordt vermeld.
Artikel 17 – Aansprakelijkheid
- AUTOPAR is aansprakelijk voor schade die het rechtstreekse en voorzienbare gevolg is van een toerekenbare tekortkoming of onrechtmatige daad van AUTOPAR.
- Niets in deze voorwaarden sluit aansprakelijkheid uit of beperkt deze voor zover uitsluiting wettelijk niet is toegestaan, waaronder aansprakelijkheid voor opzet of bewuste roekeloosheid van de bedrijfsleiding en aansprakelijkheid voor overlijden of lichamelijk letsel voor zover wettelijk van toepassing.
- De klant beperkt schade voor zover dat redelijkerwijs mogelijk is en stelt AUTOPAR tijdig in staat verdere schade te voorkomen of de oorzaak te onderzoeken.
- AUTOPAR is niet aansprakelijk voor schade die uitsluitend is veroorzaakt door onjuiste of onvolledige informatie van de klant, gebruik in strijd met duidelijke instructies, of werkzaamheden van een derde, voor zover deze oorzaak niet aan AUTOPAR kan worden toegerekend.
- Voor consumenten wordt de aansprakelijkheid niet verder beperkt dan wettelijk is toegestaan.
- Voor zakelijke klanten is, behoudens opzet of bewuste roekeloosheid van de bedrijfsleiding en behoudens dwingend recht, de aansprakelijkheid beperkt tot directe schade en maximaal het bedrag dat de aansprakelijkheidsverzekering in het betreffende geval uitkeert, vermeerderd met het eigen risico. Wanneer geen uitkering plaatsvindt, is de aansprakelijkheid beperkt tot het factuurbedrag van het deel van de overeenkomst waarop de schade betrekking heeft, met een maximum van €10.000.
- Voor zakelijke klanten is aansprakelijkheid voor indirecte schade, zoals winstderving, gemiste besparingen, stagnatieschade en verlies van gegevens, uitgesloten, behalve voor zover de schade het gevolg is van opzet of bewuste roekeloosheid van de bedrijfsleiding.
Artikel 18 – Overmacht
- Van overmacht is sprake bij een omstandigheid buiten de redelijke controle van AUTOPAR waardoor nakoming tijdelijk of blijvend onmogelijk is, zoals een ernstige storing, brand, overheidsmaatregel, oorlog, epidemie, natuurramp, algemene vervoersstoring of werkstaking.
- Een tekortkoming van een leverancier is niet automatisch overmacht; dit is alleen het geval wanneer die tekortkoming zelf door een niet-beheersbare omstandigheid is veroorzaakt en AUTOPAR de gevolgen redelijkerwijs niet kon voorkomen.
- Tijdens overmacht worden de getroffen verplichtingen opgeschort. AUTOPAR informeert de klant zo spoedig mogelijk en beperkt de gevolgen waar redelijkerwijs mogelijk.
- Duurt de situatie zodanig lang dat nakoming redelijkerwijs niet meer kan worden verlangd, dan mogen beide partijen het nog niet uitgevoerde deel beëindigen. Reeds betaalde bedragen voor niet-geleverde prestaties worden terugbetaald.
- Wettelijke rechten van consumenten bij niet- of te late levering blijven gelden.
Artikel 19 – Eigendomsvoorbehoud
- Geleverde producten blijven eigendom van AUTOPAR totdat de klant alle bedragen uit de betreffende overeenkomst heeft betaald.
- Een consument mag het product vóór volledige betaling niet verkopen, verpanden of anderszins bezwaren, voor zover dit beding in de concrete situatie wettelijk is toegestaan.
- Voor zakelijke klanten strekt het eigendomsvoorbehoud zich tevens uit tot vorderingen uit gelijksoortige leveringen en tot redelijke kosten en schade wegens tekortkoming, voor zover artikel 3:92 BW dit toestaat.
- Een zakelijke klant mag producten onder eigendomsvoorbehoud in de normale bedrijfsuitoefening doorverkopen, maar niet verpanden of als zekerheid aan een derde geven.
- AUTOPAR oefent een eigendomsvoorbehoud uitsluitend uit met inachtneming van de wet en zonder zich zonder toestemming toegang tot een woning of afgesloten bedrijfsruimte te verschaffen.
Artikel 20 – Persoonsgegevens
- AUTOPAR verwerkt persoonsgegevens volgens de toepasselijke privacywetgeving en de privacyverklaring op de website.
- Gegevens worden onder meer verwerkt voor uitvoering van overeenkomsten, klantenservice, wettelijke administratie, fraudepreventie en, wanneer daarvoor een geldige grondslag bestaat, marketing.
- De privacyverklaring bevat nadere informatie over doeleinden, grondslagen, bewaartermijnen, ontvangers en de rechten van betrokkenen.
Artikel 21 – Wijziging van de voorwaarden
- AUTOPAR mag deze voorwaarden wijzigen voor toekomstige overeenkomsten.
- Op een bestaande overeenkomst blijft de versie gelden die bij het sluiten daarvan van toepassing was, tenzij de wijziging wettelijk verplicht is of de klant uitdrukkelijk met de wijziging instemt.
- De actuele versie en ingangsdatum worden op de website gepubliceerd.
Artikel 22 – Toepasselijk recht en geschillen
- Op de overeenkomst is Nederlands recht van toepassing. Een consument die in een andere EU-lidstaat woont, behoudt de bescherming van dwingende consumentenregels van zijn woonland wanneer die regels op de overeenkomst van toepassing zijn.
- Partijen proberen een geschil eerst in onderling overleg op te lossen.
- Een geschil met een consument wordt voorgelegd aan de rechter die volgens de wet bevoegd is.
- Een geschil met een zakelijke klant wordt voorgelegd aan de bevoegde rechter van de rechtbank Noord-Nederland, locatie Leeuwarden, tenzij dwingend recht anders bepaalt of AUTOPAR kiest voor de volgens de wet bevoegde rechter.